حجت اله کریمیان - وکیل پایه یک دادگستری

حجّت اله
کریمیان

حجّت اله
کریمیان

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای اصفهان
وکیل پایه یک دادگستری

ابوطالب
اصغری

ابوطالب
اصغری

وکیل دادگستری
عضو کانون وکلای گیلان
وکیل پایه یک دادگستری

محمـــد
همائی فر

محمـــد
همائی فر

وکیل دادگستری
عضو کانون وکلای خوزستان
وکیل پایه یک دادگستری

سیدحسن
موسوی

سیدحسن
موسوی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

معصــومه قِلـیــچ

قبول وکالت و مشاوره صرفا در استان یزد

معصـومه
قِلـیـــچ

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
مشاوره حقوقی

مشاوره
تلفنی

تضمین کیفیت مشاوره
توسط وبسایت ایران وکیل
×
نام وکیلشهرشماره همراهتلفن دفتروبسایت
حجت اله کریمیاناصفهان0913210017303132347458www.estifa.ir
ابوطالب اصغری جیرهندهگیلان0911332155001332238491asghry.blogfa.com
معصومه قِلیچیزد0913452080003536228852masoumehghelich.ir
سیدحسن موسوییزد0913258448709132584487ندارد
محمد همائی فراهواز0916313123006133333485homaeifar.ir
رزرو نوبت مشاوره---رزرو نوبت مشاوره

بهترین وکیل اشتباه در قتل در اصفهان

دفتر وکالت بهترین وکیل اشتباه در قتل در اصفهان

مقدمه ای در خصوص اشتباه در قتل

اشتباه در چیزی به معنای علم به آن برخلاف حقیقت است و با جهل تفاوت دارد زیرا جهل به معنای فقدان علم است اما اشتباه به معنای وجود علم است یعنی جهل، حالت سلبی دارد اما اشتباه، دارای حالت ایجابی است. جهل و اشتباه از این جهت که برخلاف واقعیت می باشند با هم اشتراک دارند زیرا جهل، عبارت از ندانستن امری است و اشتباه عبارت از ندانستن حقیقت آن امر است، بنابراین هیچ کدام علم به واقعیت امر ندارند. اشتباه را به اشتباه قانونی و مادی تقسیم کرده اند به گونه ای که اشتباه قانونی تأثیری در مسئولیت مرتکب ندارد اما اشتباه مادی، مؤثر است. اشتباه، مربوط به عنصر علم در رکن معنوی است یعنی مرتکب نسبت به آنچه که باید علم به آن داشته باشد دچار اشتباه در تطبیق با واقعیت می شود.

اشتباه در هویت مجنیٌ علیه

آنچه موجب تحقق قتل عمدی و قصاص است شامل «ازهاق النفس المعصومه المکافئه عمداً و عدواناً» می باشد و در این باره خصوصیت و هویت مجنیٌ علیه مطرح نیست بنابراین در صورتی که قاتل قصد کشتن «الف» را نموده اما در عمل «الف» را با «ب» اشتباهی گرفته و به روی «ب» تیراندازی کرده و او را کشته است، این اشتباه در هویت مجنیٌ علیه تأثیری در ماهیت امر ندارد و در تحقق جرم قتل عمدی تردیدی نیست. قانون حدود و قصاص مصوب سال 1361 مبتنی بر همین نظریه بوده است.

اشتباه در موضوع جرم

محل و موضوع جرم قتل، انسان زنده است و انسان، دارای عناصر اساسی و غیر اساسی است و مرتکب قتل باید نسبت به عناصر اساسی مقتول، آگاهی داشته باشد تا مسئول شناخته شود زیرا عدم علم به این عناصر، موجب سلب اراده و قصد می شود. عنصر اساسی انسان در جرم قتل، انسان بودن و زنده بودن است و اگر مرتکب، نسبت به انسان بودن و زنده بودن دیگری اشتباه کند و ضربه کشنده ای به وی وارد نماید اما بعد معلوم شود که انسان زنده بوده است، مسئولیتی نخواهد داشت زیرا جهل مرتکب، موجب فقدان اراده وی می شود. اما سایر اوصاف انسان، اوصاف اساسی نیست و در نتیجه جهل به آن‏ها نیز تأثیری ندارد. اوصاف غیراساسی انسان، فراوان است مانند ایرانی و خارجی بودن، عامی یا دانشمند بودن، سیاه و سفید و… که عدم تأثیر علم وجهل به این اوصاف، مورد قبول همه است اما حقوقدانان در مورد صفت شخص و شخصیت مجنی علیه و اشتباه در آن، بحث کرده اند که ما نیز به همین در مورد اکتفا می کنیم.

اشتباه در هدف

در صورتی که کسی به قصد قتل شخص معین تیراندازی کند اما تیر به جهاتی از جمله عدم مهارت به دیگری اصابت کند و او را بکشد قتل عمدی تلقی می گردد. احکام شماره 1807- 16/8/5 شعبه 2 و 1800- 16/8/15 همین شعبه به این نحو صادر شده است: «اگر کسی به قصد قتل یک نفر تیری به طرف او خالی کند ولی تیر خطا رفته و به دیگری اصابت نماید و به قتل برسد چنین عمل واحدی که ناشی از تصمیم و مربوط به یک فکر و اراده می باشد اصولا دو جرم محسوب نمی شود تا مستلزم تعیین دو مجازات گردد و عمل انتسابی از لحاظ این که مرتکب قصد کشتن انسانی را داشته و در اثر خطا، تیر به انسان دیگری اصابت و موجب فوت او شده یک جرم به شمار میرود که مشمول ماده 170 قانون کیفر عمومی [قدیم] و قتل عمدی است.»

اشتباه در وسیله

جرم قتل، جرم به وسیله و با قالب معین نیست بلکه جرم به غیر وسیله یا جرم در قالب آزاد است بنابراین کافی است میان رفتار فیزیکی مرتکب و نتیجه مجرمانه، رابطه سببیّت وجود داشته باشد و رابطه سببیّت، یک رابطه واقعی است که علم و اراده مرتکب، تأثیری در آن ندارد. در پاره ای موارد ممکن است قانونگذار رابطه سببیّت خاصی را پیش بینی کرده باشد مانند جرم از راه سم دادن یا با وسایل منفجره که البته چنین مواردی در قانون ما پیش بینی نشده است. بنابراین اگر شخصی قصد کشتن دیگری در قالب رفتار فیزیکی خاصی را بنماید اما جرم قتل با رفتار فیزیکی دیگری که منتسب به مرتکب است، رخ دهد تأثیری در تحقق جرم قتل عمدی نخواهد داشت.

 

وکیل برای اشتباه در قتل در اصفهان

بهترین وکیل اشتباه در قتل کسی است که با داشتن دانش کیفری کافی در خصوص اشتباه در قتل بتواند بهترین لایحه را به طور مستند و مستدل تهیه نموده و در روز دادرسی به دادگاه تقدیم دارد. اما این امر به تنهایی کافی نمی باشد، بلکه در فن خطابه نیز باید متبهر بوده و بتواند در روز دادرسی با دفاع شفاهی که دارد قاضی را قانع نماید که به حقوق موکل توجه نشده است. هرچند بین حقوقدانان عده ای دفاع شفاهی را بالاتر از دفاع کتبی (در قالب لایحه) می دانند اما برخی تأکید بر دانش حقوقی وکیل دارند. با این حال دفاع شفاهی در دعاوی کیفری جایگاه ویژه ای دارد که بخش عمده آن به شمّ کیفری وکیل بر می گردد.

اما از آن جا که افراد بسیاری از ما در خصوص هزینه های وکالت برای دفاع از اشتباه در قتل سوال می کنند. در بخش بعدی توضیح مختصری در این مورد ارائه خواهیم داد.

هزینه وکیل قتل در اصفهان

اصولاً حق الوکاله امری است که سقفی برای آن در نظر گرفته نشده است و بر اساس توافق وکیل و موکل می تواند متفاوت در نظر گرفته شود. اما اگر بخواهیم به طور متوسط حق الوکاله را برای دعاوی اشتباه در قتل در اصفهان اعلام کنیم، حداقل 100.000.000 تومان می باشد که می تواند بسته به نظر وکیل مبلغی بیش از این در نظر گرفته شود.

ضمناً با توجه به آن که معمولاً یا تمام حق الوکاله به صورت نقد و یا 60درصد آن نقد و ما بقی به صورت چک (برای زمان روز قبل از دادرسی بدوی) دریافت می شود، حتماً در روز مراجعه به دفاتر وکالت به این موضوع توجه نمایید.

معرفی وکیل اشتباه در قتل در اصفهان

اگر بخواهیم یک وکیل را به عنوان بهترین وکیل اشتباه در قتل در اصفهان معرفی نماییم کاری است غیر ممکن، اما بر حسب رضایت مراجعین و بازخوردهای ایشان در زیر چند وکیل را برای دعاوی قتل جهت بهترین دفاعیات در دادگاه، حضورتان معرفی می نماییم:

 

اگر این مطلب مورد پسند شما واقع شد، می توانید با به اشتراک گذاشتن آن در شبکه های مجازی به گسترش اطلاعات حقوقی در ایران کمک نمایید.