حجت اله کریمیان - وکیل پایه یک دادگستری

حجّت اله
کریمیان

حجّت اله
کریمیان

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای اصفهان
وکیل پایه یک دادگستری

ابوطالب
اصغری

ابوطالب
اصغری

وکیل دادگستری
عضو کانون وکلای گیلان
وکیل پایه یک دادگستری

محمـــد
همائی فر

محمـــد
همائی فر

وکیل دادگستری
عضو کانون وکلای خوزستان
وکیل پایه یک دادگستری

سیدحسن
موسوی

سیدحسن
موسوی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

معصــومه قِلـیــچ

قبول وکالت و مشاوره صرفا در استان یزد

معصـومه
قِلـیـــچ

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
مشاوره حقوقی

مشاوره
تلفنی

تضمین کیفیت مشاوره
توسط وبسایت ایران وکیل
×
نام وکیلشهرشماره همراهتلفن دفتروبسایت
حجت اله کریمیاناصفهان0913210017303132347458www.estifa.ir
ابوطالب اصغری جیرهندهگیلان0911332155001332238491asghry.blogfa.com
معصومه قِلیچیزد0913452080003536228852masoumehghelich.ir
سیدحسن موسوییزد0913258448709132584487ندارد
محمد همائی فراهواز0916313123006133333485homaeifar.ir
رزرو نوبت مشاوره---رزرو نوبت مشاوره

بهترین وکیل همکاری در قتل در اصفهان

دفتر وکالت بهترین وکیل همکاری در قتل در اصفهان

در این قسمت قصد داریم ضمن ارائه توضیحات مختصری در خصوص همکاری در قتل، به مجازات جرم همکاری در قتل بپردازیم. همچنین ویژگی های بهترین وکیل برای جرم همکاری در قتل در اصفهان را بررسی نموده و به هزینه وکیل برای اتهام همکاری در قتل در اصفهان و معرفی وکیل برای اتهام همکاری در قتل در اصفهان بپردازیم.

مقدمه ای در خصوص جرم همکاری در قتل

تداخل در جنایات؛ یکی از مسائل مربوط به جنایات، مسأله ی تداخل در جنایات می‏باشد که در قانون مجازات اسلامی 1392 به آن پرداخته شده است (مواد 296 تا 300). اصل در جنایت ها، عدم تداخل است یعنی هر جنایتی مستوجب مجازات جداگانه است و تفاوتی در جنایت های عمدی و غیرعمدی وجود ندارد. ماده 296 ق.م.ا، در این خصوص آورده است: اگر کسی، عمداً جنایتی را بر عضو فردی وارد سازد و او به سبب سرایت جنایت فوت کند، چنانچه جنایت واقع شده مشمول تعریف جنایات عمدی باشد، قتل عمدی محسوب می شود، در غیر این صورت قتل شبه عمدی است و مرتکب علاوه بر قصاص عضو به پرداخت دیه نفس نیز محکوم می شود.

شرکت در جنایت موضوع مواد 368 تا 374 ق.م.ا. مصوب 1392 می باشد. به طوری که در اجرای ماده ی 368 قانون یادشده «اگر عدهای آسیب هایی را بر مجنیٌ علیه وارد کنند و تنها برخی از آسیبها موجب قتل او شود فقط واردکنندگان این آسیب ها، شریک در قتل می باشند و دیگران حسب مورد به قصاص عضو یا پرداخت دیه محکوم می شوند». در واقع هر یک از شرکای در قتل مباشر مستقل در سلب حیات مجنیٌ علیه تلقی می شود و با شرایطی مستوجب قصاص می باشد.

در قسمت بعدی جرم همکاری در قتل را در قانون مورد بحث قرار خواهیم داد.

شرکت در قتل

شرکت در قتل زمانی محقق می شود که مجرمان، متعدد باشند و قصد مشارکت در قتل را نیز داشته باشند که در این صورت با یک جرم و چند مجرم روبه رو هستیم که هر یک مجازات فاعل مستقل دارند. اما اگر قصد مشارکت در جرم وجود نداشته باشد، شرکت در قتل نیز منتفی خواهد بود بلکه هر فاعلی، مجازات عمل خود را به صورت مستقل، تحمل خواهد کرد. شرکت در جرم، تابع احکام عمومی است بنابراین ضرورتی ندارد به صورت خاص مورد بررسی قرار گیرد اما از آنجا که قانونگذار ما، جرم قتل را یک جرم حتی می داند، بسیاری از احکام آن را به صورت خاص، بیان کرده است که البته برخی از آنها، تفاوتی با احکام عمومی ندارد. ماده 125 ق.م.ا، احکام عمومی شرکت در جرم را چنین بیان کرده است: «هر کس با شخص یا اشخاص دیگر در عملیات اجرایی جرمی مشارکت کند و جرم، مستند به رفتار همه آن‏ها باشد خواه رفتار هر یک به تنهایی برای وقوع جرم کافی باشد، خواه نباشد و خواه اثر کار آنان مساوی باشد، خواه متفاوت، شریک در جرم محسوب و مجازات او مجازات فاعل مستقل آن جرم است. در مورد جرایم غیرعمدی نیز چنانچه جرم، مستند به تقصیر دو یا چند نفر باشد مقصران، شریک در جرم محسوب میشوند و مجازات هر یک از آنان، مجازات فاعل مستقل آن جرم است.

در ادامه به مجازات جرم معاونت در قتل و صدمات بدنی در قانون مجازات اسلامی می پردازیم.

معاونت در قتل و صدمات بدنی

یکی از اشکال ارتکاب جرم، معاونت در جرم به صورت همکاری با بزهکاران دیگر است. چنانچه همکاری و مشارکت بدون تبانی و تفاهم پیشین در ارتکاب جرم باشد با فقدان نص قانون ویژه، هر یک از مشارکت کنندگان به میزان مسئولیت کیفری ناشی از رفتار مجرمانه خود رأسا و شخصا قابل پیگرد و محاکمه می باشد. برای مثال در جرایمی چون قتل، سرقت، دزدی، و غارت اموال و یا ضرب و جرحی که در نتیجه خشم اتفاقی و تصادفی دسته و جمعیتی و بدون برنامه و نقشه قبلی و تنها بر اثر تحریک و تأثیر ناشی از تقلید گروهی رخ دهد، چنانچه ارتکاب اعمال مجرمانه یادشده توسط افراد معینی از دسته و جمعیتی ثابت شده باشد، هر یک از آن افراد مسئول رفتار مجرمانه خود است و مستوجب کیفر جرم یا جرایمی است که خود مرتکب شده است.

در ادامه ویژگی های بهترین وکیل شرکت در قتل در اصفهان را بررسی می کنیم.

وکیل برای اتهام شرکت در قتل در اصفهان

بهترین وکیل همکاری در قتل کسی است که با داشتن دانش کیفری کافی در خصوص اتهام همکاری در قتل بتواند بهترین لایحه را به طور مستند و مستدل تهیه نموده و در روز دادرسی به دادگاه تقدیم دارد. اما این امر به تنهایی کافی نمی باشد، بلکه در فن خطابه نیز باید متبهر بوده و بتواند در روز دادرسی با دفاع شفاهی که دارد قاضی را قانع نماید که به حقوق موکل توجه نشده است. هرچند بین حقوقدانان عده ای دفاع شفاهی را بالاتر از دفاع کتبی (در قالب لایحه) می دانند اما برخی تأکید بر دانش حقوقی وکیل دارند. با این حال دفاع شفاهی در دعاوی کیفری جایگاه ویژه ای دارد که بخش عمده آن به شمّ کیفری وکیل بر می گردد.

اما از آن جا که افراد بسیاری از ما در خصوص هزینه های وکالت برای دفاع از اتهام همکاری در قتل سوال می کنند. در بخش بعدی توضیح مختصری در این مورد ارائه خواهیم داد.

هزینه وکیل برای اتهام همکاری در قتل در اصفهان

اصولاً حق الوکاله امری است که سقفی برای آن در نظر گرفته نشده است و بر اساس توافق وکیل و موکل می تواند متفاوت در نظر گرفته شود. اما اگر بخواهیم به طور متوسط حق الوکاله را برای دعاوی همکاری در قتل در اصفهان اعلام کنیم، حداقل 200.000.000 تومان می باشد که می تواند بسته به نظر وکیل مبلغی بیش از این در نظر گرفته شود.

ضمناً با توجه به آن که معمولاً یا تمام حق الوکاله به صورت نقد و یا 60درصد آن نقد و ما بقی به صورت چک (برای زمان روز قبل از دادرسی بدوی) دریافت می شود، حتماً در روز مراجعه به دفاتر وکالت به این موضوع توجه نمایید.

معرفی وکیل همکاری در قتل در اصفهان

اگر بخواهیم یک وکیل را به عنوان بهترین وکیل همکاری در قتل در اصفهان معرفی نماییم کاری است غیر ممکن، اما بر حسب رضایت مراجعین و بازخوردهای ایشان در زیر چند وکیل را برای اتهام همکاری در قتل جهت بهترین دفاعیات در دادگاه، حضورتان معرفی می نماییم:

 

اگر این مطلب مورد پسند شما واقع شد، می توانید با به اشتراک گذاشتن آن در شبکه های مجازی به گسترش اطلاعات حقوقی در ایران کمک نمایید.