حجت اله کریمیان - وکیل پایه یک دادگستری

حجّت اله
کریمیان

حجّت اله
کریمیان

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای اصفهان
وکیل پایه یک دادگستری

ابوطالب
اصغری

ابوطالب
اصغری

وکیل دادگستری
عضو کانون وکلای گیلان
وکیل پایه یک دادگستری

محمـــد
همائی فر

محمـــد
همائی فر

وکیل دادگستری
عضو کانون وکلای خوزستان
وکیل پایه یک دادگستری

سیدحسن
موسوی

سیدحسن
موسوی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

معصــومه قِلـیــچ

قبول وکالت و مشاوره صرفا در استان یزد

معصـومه
قِلـیـــچ

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
مشاوره حقوقی

مشاوره
تلفنی

تضمین کیفیت مشاوره
توسط وبسایت ایران وکیل
×
نام وکیلشهرشماره همراهتلفن دفتروبسایت
حجت اله کریمیاناصفهان0913210017303132347458www.estifa.ir
ابوطالب اصغری جیرهندهگیلان0911332155001332238491asghry.blogfa.com
معصومه قِلیچیزد0913452080003536228852masoumehghelich.ir
سیدحسن موسوییزد0913258448709132584487ندارد
محمد همائی فراهواز0916313123006133333485homaeifar.ir
رزرو نوبت مشاوره---رزرو نوبت مشاوره

بهترین وکیل تبرئه از قتل اصفهان

دفتر وکالت بهترین وکیل تبرئه از قتل در اصفهان

در این قسمت قصد داریم ضمن ارائه توضیحات مختصری در خصوص تبرئه از قتل، ویژگی های بهترین وکیل برای تبرئه از قتل در اصفهان را بررسی نموده و به هزینه وکیل برای تبرئه از قتل در اصفهان و معرفی وکیل برای تبرئه از قتل در اصفهان بپردازیم.

مقدمه ای در خصوص تبرئه از قتل

یکی از شرایط تحقق جرم آن است که قانونگذار، عنصر قانونی جرم را زایل نکرده باشد زیرا در این صورت، وصف مجرمانه از بین رفته و جرم تبدیل به عمل مباحی می شود. این شرط به شکل های مختلفی بیان شده است؛ عدهای آن را به عنوان رکن چهارم جرایم میشناسند یعنی هر جرمی علاوه بر عنصر قانونی و مادی و معنوی باید عنصر «عدم اباحه» نیز داشته باشد و به عبارت دیگر قانونگذار آن عمل را مباح ندانسته باشد. اما مشهور حقوق دانان، این شرط را در قالب «علل موجهه» جرم بیان کرده اند. علل موجهای جرم یعنی عواملی که مباح کننده ی جرم هستند مانند دفاع مشروع یا رضایت مجنی علیه یا اجازهای قانون که اگر جرم در این حالتها رخ دهد هیچ مسئولیتی متوجه مرتکب نخواهد بود. عوامل دیگری نیز وجود دارد که «معاذیر قانونی» نامیده می شود یعنی عواملی که در شرایط خاص، موجب سقوط مجازات می شوند مانند توبه یا همکاری با مأموران دولت؛ در کتاب‏های حقوقی، رسم بر آن است که این عوامل در ذیل عنصر قانونی مورد بحث قرار می گیرند زیرا مربوط به عنصر قانونی هستند و ما نیز در اینجا به بررسی این عوامل می پردازیم.

تبرئه از قتل

علل موجهای جرم و معاذیر قانونی، عوامل استثنایی هستند بنابراین باید به صورت محدود مورد استفاده قرار گیرند و در همان مواردی اجرا شوند که قانونگذار خواسته است. شرایط و احکام این عوامل به دو دسته تقسیم میشوند؛ یک دسته، شرایط عمومی است که بررسی آن‏ها مربوط به درس حقوق جزای عمومی است و دسته ی دیگر احکام اختصاصی علل موجهه و معاذیر مربوط به هر جرم می‏باشد و آنچه در اینجا مورد نظر ماست، احکام دسته ی دوم می باشد و برای آشنایی با احکام عمومی باید به حقوق جزای عمومی مراجعه شود.

 

مجازات جرم قتل

مجازات قتل عمد قصاص است مگر اولیای دم طور دیگری تراضی کرده باشند.

تب‎رئه از قتل

قتل مهدورالدم

قتل عمد در صورتی موجب قصاص است که مقتول، مهدورالدم نباشد. اصطلاح «مهدورالدم» در مقابل «محقون الدم» به کار می رود و منظور، شخصی است که شرعأ مستحق کشته شدن بوده و خون وی مباح باشد. مباح بودن خون اشخاص گاهی به صورت نسبی است یعنی برای اشخاص خاصی مباح می‏باشد مانند قاتل که خون وی برای اولیای دم مقتول و صاحبان حق قصاص، مباح است و گاهی به صورت مطلق است مانند دشنام دهنده به پیامبر که هر کس دشنام وی را بشنود می تواند دشنام دهنده را به قتل برساند. جواز قتل مهدورالدم انتقادهای زیادی را در پی دارد از جمله این که مجازات اشخاص برعهدهی حاکم است و مردم چنین حقی ندارند بلکه اگر مردم خودسرانه اقدام به مجازات یکدیگر نمایند موجب هرج و مرج و بی نظمی در جامعه می شود. بر همین اساس قانون مجازات اسلامی 1390 این حکم را حذف نمود و این امر، مورد استقبال حقوق دانان قرار گرفت.

قتل (جنایت عمدی) در مقام دفاع مشروع و قتل یا جنایت عمدی نسبت به مهدورالدم: موضوع ماده 226 و تبصره 2 بند ج ماده 295 ق.م.ا. 1370 و مواد 156 و 302 و 303 ق.م. 1392.

اجرای قانون

گاهی قانونگذار، مردم را موظف به انجام کاری نموده یا انجام آن را تجویز می کند و این تکلیف یا تجویز، در پاره ای موارد خطاب به عموم مردم است و در برخی موارد، اختصاص به افراد خاصی دارد. اگر انجام این کار با حقوق یا مصالح دیگران تعارض پیدا کند، جرم محسوب نمی شود هرچند در حالت عادی، جرم باشد زیرا نمی توان عملی را اجازه داد یا تکلیف نمود و از سوی دیگر، آن را جرم دانست.

امر آمر قانونی

ماده 333 ق.م.ا 1370 به صورت خاص، آورده بود: «هرگاه ثابت شود که مامور نظامی یا انتظامی در اجرای دستور آمر قانونی تیراندازی کرده و هیچ گونه تخلف از مقررات نکرده است ضامن دیه مقتول نخواهد بود و جز مواردی که مقتول و یا مصدوم، مهدورالدم نبوده، دیه به عهده بیت المال خواهد بود.» این ماده در اصلاحات سال 1392 حذف گردیده و حکم آن به مقررات عمومی محول می گردد اما اطلاق ماده 473 شامل این مورد نیز می‏شود زیرا عبارت «اجرای وظایف قانونی» شامل عمل به امر آمر قانونی نیز می شود.

وکیل برای تبرئه از قتل در اصفهان

بهترین وکیل تبرئه از قتل کسی است که با داشتن دانش کیفری کافی در خصوص تبرئه از قتل بتواند بهترین لایحه را به طور مستند و مستدل تهیه نموده و در روز دادرسی به دادگاه تقدیم دارد. اما این امر به تنهایی کافی نمی باشد، بلکه در فن خطابه نیز باید متبهر بوده و بتواند در روز دادرسی با دفاع شفاهی که دارد قاضی را قانع نماید که به حقوق موکل توجه نشده است. هرچند بین حقوقدانان عده ای دفاع شفاهی را بالاتر از دفاع کتبی (در قالب لایحه) می دانند اما برخی تأکید بر دانش حقوقی وکیل دارند. با این حال دفاع شفاهی در دعاوی کیفری جایگاه ویژه ای دارد که بخش عمده آن به شمّ کیفری وکیل بر می گردد.

اما از آن جا که افراد بسیاری از ما در خصوص هزینه های وکالت برای دفاع از اتهام قتل سوال می کنند. در بخش بعدی توضیح مختصری در این مورد ارائه خواهیم داد.

هزینه وکیل برای تبرئه از قتل در اصفهان

اصولاً حق الوکاله امری است که سقفی برای آن در نظر گرفته نشده است و بر اساس توافق وکیل و موکل می تواند متفاوت در نظر گرفته شود. اما اگر بخواهیم به طور متوسط حق الوکاله را برای دعاوی تبرئه از قتل در اصفهان اعلام کنیم، حداقل 200.000.000 تومان می باشد که می تواند بسته به نظر وکیل مبلغی بیش از این در نظر گرفته شود.

ضمناً با توجه به آن که معمولاً یا تمام حق الوکاله به صورت نقد و یا 60درصد آن نقد و ما بقی به صورت چک (برای زمان روز قبل از دادرسی بدوی) دریافت می شود، حتماً در روز مراجعه به دفاتر وکالت به این موضوع توجه نمایید.

معرفی وکیل برای تبرئه از قتل در اصفهان

اگر بخواهیم یک وکیل را به عنوان بهترین وکیل تبرئه از قتل در اصفهان معرفی نماییم کاری است غیر ممکن، اما بر حسب رضایت مراجعین و بازخوردهای ایشان در زیر چند وکیل را برای تبرئه از قتل جهت بهترین دفاعیات در دادگاه، حضورتان معرفی می نماییم:

 

اگر این مطلب مورد پسند شما واقع شد، می توانید با به اشتراک گذاشتن آن در شبکه های مجازی به گسترش اطلاعات حقوقی در ایران کمک نمایید.