حجت اله کریمیان - وکیل پایه یک دادگستری

حجّت اله
کریمیان

حجّت اله
کریمیان

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای اصفهان
وکیل پایه یک دادگستری

ابوطالب
اصغری

ابوطالب
اصغری

وکیل دادگستری
عضو کانون وکلای گیلان
وکیل پایه یک دادگستری

محمـــد
همائی فر

محمـــد
همائی فر

وکیل دادگستری
عضو کانون وکلای خوزستان
وکیل پایه یک دادگستری

سیدحسن
موسوی

سیدحسن
موسوی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

معصــومه قِلـیــچ

قبول وکالت و مشاوره صرفا در استان یزد

معصـومه
قِلـیـــچ

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
مشاوره حقوقی

مشاوره
تلفنی

تضمین کیفیت مشاوره
توسط وبسایت ایران وکیل
×
نام وکیلشهرشماره همراهتلفن دفتروبسایت
حجت اله کریمیاناصفهان0913210017303132347458www.estifa.ir
ابوطالب اصغری جیرهندهگیلان0911332155001332238491asghry.blogfa.com
معصومه قِلیچیزد0913452080003536228852masoumehghelich.ir
سیدحسن موسوییزد0913258448709132584487ندارد
محمد همائی فراهواز0916313123006133333485homaeifar.ir
رزرو نوبت مشاوره---رزرو نوبت مشاوره

بهترین وکیل شروع به قتل در اصفهان

دفتر وکالت بهترین وکیل شروع به قتل در اصفهان

در این قسمت قصد داریم ضمن ارائه توضیحات مختصری در خصوص شروع به قتل، به مجازات جرم شروع به قتل بپردازیم. همچنین ویژگی های بهترین وکیل برای جرم شروع به قتل در اصفهان را بررسی نموده و به هزینه وکیل برای اتهام شروع به قتل در اصفهان و معرفی وکیل برای اتهام شروع به قتل در اصفهان بپردازیم.

مقدمه ای در خصوص جرم شروع به قتل

شروع به قتل تابع احکام عمومی شروع به جرم است بنابراین هرگاه رفتار فیزیکی، منتهی به نتیجه (وفات مجنی علیه) نشود و عدم تحقق نتیجه، مستند به عاملی خارج از اراده مرتکب باشد که قصد قتل را داشته است، شروع در قتل محقق شده است.

در قسمت بعدی جرم شروع به قتل را در قانون مورد بحث قرار خواهیم داد.

جرم شروع به قتل

شروع در قتل عمد، دارای مجازات تعزیری خاص است که در ماده 613 ق.م.ا بیان شده است: «هرگاه کسی شروع به قتل عمد نماید ولی نتیجه منظور بدون اراده وی محقق نگردد به شش ماه تا سه سال حبس تعزیری محکوم خواهد شد.» بنابراین احکام شروع به قتل تابع مقررات عمومی جرایم تعزیری است و برخلاف جرم قتل، مجازات آن، مجازاتی خصوصی نیست تا با درخواست شاکی اعمال شود یا گذشت شاکی سبب سقوط آن گردد… احکام عمومی شروع در جرم، در مواد 122 تا 124 ق.م.ا بیان شده است. ماده 122 برای شروع در جرم قتل و سایر جرایم علیه تمامیت جسمانی نیز مجازات تعیین کرده و مقرر می دارد: «هر کس قصد ارتکاب جرمی کرده و شروع به اجرای آن نماید لکن به واسطه عامل خارج از اراده او قصدش معلق بماند، به شرح زیر مجازت می‏شود:

الف- در جرایمی که مجازات قانونی آن‏ها سلب حیات، حبس دایم یا حبس تعزیری درجه یک تا سه است به حبس تعزیری درجه چهار.

ب- در جرایمی که مجازات قانونی آن‏ها قطع عضو یا حبس تعزیری درجه چهار است به حبس تعزیری درجه پنج.

پ- در جرایمی که مجازات قانونی آن‏ها شلاق حدی یا حبس تعزیری درجه پنج است به حبس تعزیری یا شلاق یا جزای نقدی درجه شش»

در ادامه به مجازات جرم شروع به قتل در قانون مجازات اسلامی می پردازیم.

مجازات شروع به قتل

الف. چنانچه جرم شروع به قتل عمدی قبل از تاریخ لازم الاجراء شدن قانون مجازات اسلامی (1392) واقع شده باشد، مرتکب به مجازات مقرر در ماده 613 ق.م.ا (کتاب پنجم) محکوم می گردد. مستند به ماده 10 ق.م.ا، به دلیل این که ماده 122 قانون لاحق نسبت به ماده 613 ق.م.ا (کتاب پنجم) اشد است، استناد به آن، منع قانونی دارد.

ماده 613: «هرگاه کسی شروع به قتل عمد نماید ولی نتیجه منظور بدون اراده وی محقق نگردد به شش ماه تا سه سال حبس تعزیری محکوم خواهد شد.»

ب. چنانچه جرم شروع به قتل عمدی بعد از تاریخ لازم الاجراء شدن قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 واقع شده باشد، مرتکب برابر ماده 122 ق.م.ا مجازات خواهد شد. استناد به ماده 613 ق.م.ا (کتاب پنجم) به دلیل تصریح ماده 728 ق.م.ا به منسوخ بودن قوانین مغایر، امکان پذیر نیست.

اگر شخصی شروع به قتل کند اما با اراده خویش، از آن منصرف شود بدون این که جزئی از رکن مادی جرم را انجام داده باشد، عمل وی شروع در قتل نخواهد بود و اگر جزئی از رکن مادی جرم را انجام داده باشد بدون این که قتل رخ دهد، شروع در جرم بوده و فقط مجازات وی تخفیف داده می‏شود و اگر قتل، رخ داده باشد پشیمانی و ندامت مرتکب، تأثیری نخواهد داشت.

در ادامه ویژگی های بهترین وکیل شروع به قتل در اصفهان را بررسی می کنیم.

وکیل برای اتهام شروع به قتل در اصفهان

بهترین وکیل شروع به قتل کسی است که با داشتن دانش کیفری کافی در خصوص اتهام شروع به قتل بتواند بهترین لایحه را به طور مستند و مستدل تهیه نموده و در روز دادرسی به دادگاه تقدیم دارد. اما این امر به تنهایی کافی نمی باشد، بلکه در فن خطابه نیز باید متبهر بوده و بتواند در روز دادرسی با دفاع شفاهی که دارد قاضی را قانع نماید که به حقوق موکل توجه نشده است. هرچند بین حقوقدانان عده ای دفاع شفاهی را بالاتر از دفاع کتبی (در قالب لایحه) می دانند اما برخی تأکید بر دانش حقوقی وکیل دارند. با این حال دفاع شفاهی در دعاوی کیفری جایگاه ویژه ای دارد که بخش عمده آن به شمّ کیفری وکیل بر می گردد.

اما از آن جا که افراد بسیاری از ما در خصوص هزینه های وکالت برای دفاع از اتهام شروع به قتل سوال می کنند. در بخش بعدی توضیح مختصری در این مورد ارائه خواهیم داد.

هزینه وکیل برای اتهام شروع به قتل در اصفهان

اصولاً حق الوکاله امری است که سقفی برای آن در نظر گرفته نشده است و بر اساس توافق وکیل و موکل می تواند متفاوت در نظر گرفته شود. اما اگر بخواهیم به طور متوسط حق الوکاله را برای دعاوی شروع به قتل در اصفهان اعلام کنیم، حداقل 40.000.000 تومان می باشد که می تواند بسته به نظر وکیل مبلغی بیش از این در نظر گرفته شود.

ضمناً با توجه به آن که معمولاً یا تمام حق الوکاله به صورت نقد و یا 60درصد آن نقد و ما بقی به صورت چک (برای زمان روز قبل از دادرسی بدوی) دریافت می شود، حتماً در روز مراجعه به دفاتر وکالت به این موضوع توجه نمایید.

معرفی وکیل شروع به قتل در اصفهان

اگر بخواهیم یک وکیل را به عنوان بهترین وکیل شروع به قتل در اصفهان معرفی نماییم کاری است غیر ممکن، اما بر حسب رضایت مراجعین و بازخوردهای ایشان در زیر چند وکیل را برای اتهام شروع به قتل جهت بهترین دفاعیات در دادگاه، حضورتان معرفی می نماییم:

 

اگر این مطلب مورد پسند شما واقع شد، می توانید با به اشتراک گذاشتن آن در شبکه های مجازی به گسترش اطلاعات حقوقی در ایران کمک نمایید.