حجت اله کریمیان - وکیل پایه یک دادگستری

حجّت اله
کریمیان

حجّت اله
کریمیان

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای اصفهان
وکیل پایه یک دادگستری

ابوطالب
اصغری

ابوطالب
اصغری

وکیل دادگستری
عضو کانون وکلای گیلان
وکیل پایه یک دادگستری

محمـــد
همائی فر

محمـــد
همائی فر

وکیل دادگستری
عضو کانون وکلای خوزستان
وکیل پایه یک دادگستری

سیدحسن
موسوی

سیدحسن
موسوی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

معصــومه قِلـیــچ

قبول وکالت و مشاوره صرفا در استان یزد

معصـومه
قِلـیـــچ

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
مشاوره حقوقی

مشاوره
تلفنی

تضمین کیفیت مشاوره
توسط وبسایت ایران وکیل
×
نام وکیلشهرشماره همراهتلفن دفتروبسایت
حجت اله کریمیاناصفهان0913210017303132347458www.estifa.ir
ابوطالب اصغری جیرهندهگیلان0911332155001332238491asghry.blogfa.com
معصومه قِلیچیزد0913452080003536228852masoumehghelich.ir
سیدحسن موسوییزد0913258448709132584487ندارد
محمد همائی فراهواز0916313123006133333485homaeifar.ir
رزرو نوبت مشاوره---رزرو نوبت مشاوره

بهترین وکیل معاونت در قتل در اصفهان

دفتر وکالت بهترین وکیل معاونت در قتل در اصفهان

در این قسمت قصد داریم ضمن ارائه توضیحات مختصری در خصوص معاونت در قتل، به مجازات جرم معاونت در قتل بپردازیم. همچنین ویژگی های بهترین وکیل برای جرم معاونت در قتل در اصفهان را بررسی نموده و به هزینه وکیل برای اتهام معاونت در قتل در اصفهان و معرفی وکیل برای اتهام معاونت در قتل در اصفهان بپردازیم.

مقدمه ای در خصوص جرم معاونت در قتل

یکی از اشکال ارتکاب جرم، معاونت در جرم به صورت همکاری با بزهکاران دیگر است. چنانچه همکاری و مشارکت بدون تبانی و تفاهم پیشین در ارتکاب جرم باشد با فقدان نص قانون ویژه، هر یک از مشارکت کنندگان به میزان مسئولیت کیفری ناشی از رفتار مجرمانه خود رأسا و شخصا قابل پیگرد و محاکمه می باشد.

اما گاهی پدیده جزایی مسبوق به تبانی پیشین و نتیجه فعالیت گروهی است که برای ارتکاب جرم تشکیل یافته است. از این قبیل است اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرایم موضوع ماده 610 ق.م.ا. تعزیرات که مقرر میدارد: «هرگاه دو نفر یا بیشتر اجتماع و تبانی نمایند که جرایمی بر ضد امنیت داخلی یا خارج کشور مرتکب شوند یا وسایل ارتکاب آن را فراهم نمایند در صورتی که عنوان محارب بر آنان صادق نباشد به دو تا پنج سال حبس محکوم خواهند شد.»

در قسمت بعدی جرم معاونت در قتل را در قانون مورد بحث قرار خواهیم داد.

جرم معاونت در قتل

مواد 126 تا 129، در مورد معاونت در جرم است. در ماده 126 می خوانیم: «اشخاص زیر معاون جرم محسوب می شوند:

الف- هر کس دیگری را ترغیب، تهدید، تطمیع یا تحریک به ارتکاب جرم کند یا با دسیسه و فریب یا سوءاستفاده از قدرت، موجب وقوع جرم گردد.

ب- هر کس وسایل ارتکاب جرم را بسازد یا تهیه کند یا طریق ارتکاب جرم را به مرتکب ارائه دهد.

پ- هر کس وقوع جرم را تسهیل کند.

تبصره- برای تحقق معاونت در جرم، وحدت قصد و تقدم یا اقتران زمانی بین رفتار معاون و مرتکب جرم، شرط است. چنانچه فاعل اصلی جرم، جرمی شدیدتر از آنچه مقصود معاون بوده است مرتکب شود، معاون به مجازات معاونت در جرم خفیف تر محکوم می شود.»

 

در ادامه به مجازات جرم معاونت در قتل در قانون مجازات اسلامی می پردازیم.

مجازات معاونت در قتل

ماده 127 ق.م.ا نیز مجازات معاونت در جرم را بیان کرده است: «در صورتی که در شرع یا قانون، مجازات دیگری برای معاون تعیین نشده باشد، مجازات وی به شرح زیر است:

الف- در جرایمی که مجازات قانونی آن‏ها سلب حیات یا حبس دائم است، حبس تعزیری درجه دو یا سه.

ب- در سرقت حدی و قطع عمدی عضو، حبس تعزیری درجه پنج یا شش.

پ- در جرایمی که مجازات قانونی آن‏ها شلاق حدی است، سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری درجه شش.

ت- در جرایم موجب تعزیر یک تا دو درجه پایین تر از مجازات جرم ارتکابی… .

تبصره 2- درصورتی که به هر علت قصاص نفس یا عضو اجرا نشود، مجازات معاون براساس میزان تعزیر فاعل اصلی جرم، مطابق بند (ت) این ماده اعمال می شود. و همچنین تبصره ماده 612 ق.م.ا. در مورد معاونت در قتلی که مباشر به هر دلیلی قصاص نمیشود چنین آورده است: «در این مورد معاونت در قتل عمد موجب حبس از یک تا پنج سال خواهد بود.»

در مورد رابطه‏ی تبصره‏ی دوم ماده 127 و تبصره ماده 612 ابهام وجود دارد؛ احتمال و جدی تر، نسخ تبصره ماده 612 به موجب تبصره دوم ماده 127 می‏باشد که مؤخر بر آن است. و أما ایرادی که بر این احتمال وجود دارد، آن است که ماده 612 نیز همزمان با ماده 127 در سال 1392 مورد اصلاح قرار گرفت و پاره ای از مواد قانون 1375 که مغایر با قوانین دیگر بود حذف گردید حال آن که تبصره ماده 612 همچنان به اعتبار خود باقی ماند.

توجیهی که برای اعتبار تبصره ماده 612ق.م.ا وجود دارد آن است که مجازات معاون در اینجا دارای همان شرایطی است که در متن ماده برای مجازات مباشر، پیش بینی شده است یعنی معاون نیز در صورتی مجازات می شود که اقدام وی موجب اخلال در نظم و صیانت و امنیت جامعه یا بیم تجری مرتکب یا دیگران گردد اما در مورد معاونت موضوع تبصره ماده 127 چنین شرایطی، لازم نیست. ممکن است این احتمال از عبارت «در این مورد» استنباط شود اما به نظر می رسد قانونگذار مجازات معاون را به صورت مطلق، برقرار کرده است. پس بی اعتباری تبصره ماده 612، منطقی تر است هرچند مناسب بود قانونگذار در ماده 728 ق.م. 1392 این تبصره را در کنار مواد منسوخ قرار میداد.

در ادامه ویژگی های بهترین وکیل معاونت در قتل در اصفهان را بررسی می کنیم.

وکیل برای اتهام معاونت در قتل در اصفهان

بهترین وکیل معاونت در قتل کسی است که با داشتن دانش کیفری کافی در خصوص اتهام معاونت در قتل بتواند بهترین لایحه را به طور مستند و مستدل تهیه نموده و در روز دادرسی به دادگاه تقدیم دارد. اما این امر به تنهایی کافی نمی باشد، بلکه در فن خطابه نیز باید متبهر بوده و بتواند در روز دادرسی با دفاع شفاهی که دارد قاضی را قانع نماید که به حقوق موکل توجه نشده است. هرچند بین حقوقدانان عده ای دفاع شفاهی را بالاتر از دفاع کتبی (در قالب لایحه) می دانند اما برخی تأکید بر دانش حقوقی وکیل دارند. با این حال دفاع شفاهی در دعاوی کیفری جایگاه ویژه ای دارد که بخش عمده آن به شمّ کیفری وکیل بر می گردد.

اما از آن جا که افراد بسیاری از ما در خصوص هزینه های وکالت برای دفاع از اتهام معاونت در قتل سوال می کنند. در بخش بعدی توضیح مختصری در این مورد ارائه خواهیم داد.

هزینه وکیل برای اتهام معاونت در قتل در اصفهان

اصولاً حق الوکاله امری است که سقفی برای آن در نظر گرفته نشده است و بر اساس توافق وکیل و موکل می تواند متفاوت در نظر گرفته شود. اما اگر بخواهیم به طور متوسط حق الوکاله را برای دعاوی معاونت در قتل در اصفهان اعلام کنیم، حداقل 15.000.000 تومان می باشد که می تواند بسته به نظر وکیل مبلغی بیش از این در نظر گرفته شود.

ضمناً با توجه به آن که معمولاً یا تمام حق الوکاله به صورت نقد و یا 60درصد آن نقد و ما بقی به صورت چک (برای زمان روز قبل از دادرسی بدوی) دریافت می شود، حتماً در روز مراجعه به دفاتر وکالت به این موضوع توجه نمایید.

معرفی وکیل معاونت در قتل در اصفهان

اگر بخواهیم یک وکیل را به عنوان بهترین وکیل معاونت در قتل در اصفهان معرفی نماییم کاری است غیر ممکن، اما بر حسب رضایت مراجعین و بازخوردهای ایشان در زیر چند وکیل را برای اتهام معاونت در قتل جهت بهترین دفاعیات در دادگاه، حضورتان معرفی می نماییم:

 

اگر این مطلب مورد پسند شما واقع شد، می توانید با به اشتراک گذاشتن آن در شبکه های مجازی به گسترش اطلاعات حقوقی در ایران کمک نمایید.