تنظیم دادخواست توسط وکلای پایه یک متخصص

بموجب ماده ۲ قانون ایین دادرسی مدنی هیچ دادگاهی نمی‌تواند به دعوایی رسیدگی کند مگر این که‌شخص یا اشخاص ذی نفع یا وکیل یا قائم مقام یا نماینده قانونی‌آنان رسیدگی به دعوا را برابر قانون درخواست نموده باشند بر این اساس یک دعوی حقوقی که باید مطابق قانون در قالب دادخواست طرح و اقامه گردد می توان گفت که دادخواست شناسنامه دعوای شماست و اصولاً تصمیم‌های دادگاه به نکاتی وابسته است که در دادخواست ذکر کرده‌اید.

بنابراین حساسیت در نوشتن دادخواست حتی اگر منجر به این شود که مدتی از وقت‌‌تان را بگیرد یا برای مشاوره با وکلا و حقوقدانان هزینه های غیر رسمی و غیر قابل مطالبه ای برایتان داشته باشد، خالی از قوت و فایده نیست.

ایران وکیل با وکلای پایه یک دادگستری مجرب و متخصص به شکل حرفه ای، آمادگی خود را در زمینه مشاوره حقوقی و تنظیم دادخواست اعلام می دارد.

از این طریق می توانید درخواست تنظیم دادخواست خود را ثبت نمایید. دادخواست شما توسط وکلای پایه یک متخصص بررسی و تنظیم شده و در کوتاهترین زمان برای شما ارسال خواهد شد.

 

تنظیم شکوائیه توسط وکلای پایه یک دادگستری

در تنظیم شکواییه چند نکته و شرط لازم میباشد که عبارتند از :
1-داشتن اهلیت : 
در جرایمی که تعقیب آن منوط به شکایت شخص زیان دیده از جرم است ، شخص باید اهلیت داشته باشد . اهلیت در قانون جمهوری اسلامی ایران داشتن سن لازم میباشد که در دختران سن 9 سالگی و در پسران سن 15 سالگی می باشد اما معمولا رویه عملی دادگاه سن 18 سالگی میباشد. در صورتی که فرد هنوز به سن لازم نرسیده باشد باید ولی یا قیم فرد نسبت به شکایت اقدام کند .
2-شکایت شاکی : 
جرایمی هست که تنها با شکایت شاکی قابل پیگیری می باشد و فاقد جنبه های عمومی هستند مانند جرایم افترا، توهین و فحاشی و در این مسائل بلافاصله پس از تقدیم شکوائیه به دادسرا تعقیب و تحقیقات شروع می شود.
3-اعلام و اخبار ضابتین دادگستری :
در جرایم عمومی و غیر قابل گذشت با اعلام و گزارش ضابطین دادگستری تعقیب جرایم را دنبال می کند . قابل ذکر است که ضابطین قوه قضائیه، ماموران نیروی انتظامی می باشند.
4-اظهار و اقرار متهم 
5-جرایم مشهود 

ایران وکیل با همکاری وکلای پایه یک دادگستری برای دفاع از موکلین، با استفاده از تخصص و تجربه و تسلط بر نحوه ارائه شکواییه و دادخواست برای اقناع وجدان قاضی به منظور صدور رأی جهت احقاق حقوق موکلین عزیز در حال ارائه خدمات تنظیم اوراق قضایی دادخواست و شکواییه به هموطنان عزیز در تمام نقاط ایران می باشد.


شما می توانید از این طریق شکواییه خود را درخواست دهید تا در کوتاهترین وقت ممکن توسط وکلای پایه یک متخصص بررسی و تنظیم شده و با برایتان ارسال گردد.


 

تنظیم اوراق قضایی

  • فایل ها را به اینجا بکشید