حجت اله کریمیان - وکیل پایه یک دادگستری

حجّت اله
کریمیان

حجّت اله
کریمیان

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای اصفهان
وکیل پایه یک دادگستری

مجتبی
محمدی

مجتبی
محمدی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای مرکز
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

راضـیه مصطفوی

قبول وکالت و مشاوره ترجیحاً در شیراز

راضـیه
مصطفوی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای شیراز
وکیل پایه یک دادگستری

ناصـر
همتی

ناصـر
همتی

وکیل دادگستری تبریز
عضو کانون وکلای دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری

محمـــد
همائی فر

محمـــد
همائی فر

وکیل دادگستری
عضو کانون وکلای خوزستان
وکیل پایه یک دادگستری

خالد
عزیزی

خالد
عزیزی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری

مسعود
سلطانی

مسعود
سلطانی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای خراسان
وکیل پایه یک دادگستری

بهشاد بهپوری

وکالت و مشاوره صرفاً در البرز و تهران

بهشاد
بهپوری

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای مرکز
وکیل پایه یک دادگستری

سیدحسن
موسوی

سیدحسن
موسوی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
وکیل پایه یک دادگستری

مسعود
قـادری

مسعود
قـادری

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای اصفهان
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

مرضـیـه توانــگـر

قبول وکالت و مشاوره ترجیحاً در تهران

مـرضیـــه
تـوانـــگـر

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای تهران
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

معصــومه قِلـیــچ

قبول وکالت و مشاوره صرفا در استان یزد

معصـومه
قِلـیـــچ

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

ســـرور
ثانی نژاد

ســـرور
ثانی نژاد

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای تهران
×
نام وکیلشهرشماره همراهتلفن دفتروبسایت
حجت اله کریمیاناصفهان0913210017303132347458-59www.estifa.ir
مجتبی محمدیتهران0912609575009126095750mohammadilawyer.com
راضیه مصطفویشیراز0917702741907136287723ندارد
ناصر همتیتبریز0914234799404135556574ندارد
محمد همائی فراهواز0916313123006133333485ندارد
خالد عزیزیتهران0912025802409056290371ندارد
بهشاد بهپوریالبرز0912660409002634478639ندارد
مسعود سلطانیمشهد0915200776305138404116ندارد
سیدحسن موسوییزد0913258448709132584487ندارد
مسعود قادریاصفهان0913454519503132218793ندارد
معصومه قِلیچیزد0913452080003536228852ندارد
مرضیه توانگرتهران0912005422502188707695tavangarlawyer.com
سرور ثانی نژادتهران0912435741502122350512www.asalaw.co

بهترین وکیل قاچاق کالا و ارز در اصفهان کیست؟

بهترین وکیل قاچاق کالا و ارز در اصفهان کیست؟

مقدمه ای در خصوص قاچاق کالا و ارز

در این مقاله سعی شده است تا توضیحاتی در خصوص قاچاق کالا و ارز ارائه شود. در ابتدا به قاچاق کالا و ارز در قانون مجازات اسلامی پرداخته شده و ارکان قاچاق کالا و ارز اعم از رکن قانونی، رکن مادی و رکن معنوی بررسی شده است. در ادامه به مجازات قاچاق کالا و ارز اشاره شده و در پاسخ به سوالات مکرر دوستان درباره بهترین وکیل قاچاق کالا و ارز در اصفهان نیز در انتها سعی شده تا وکیل خوب قاچاق کالا و ارز به شما معرفی شود.

ضمنا پیشنهاد می شود اگر دنبال بهترین وکیل قاچاق کالا و ارز در اصفهان هستید، ابتدا به یکی از وکلای متخصص در دعاوی قاچاق کالا و ارز وکالت در مطالعه پرونده دهید و پس از آن نظر وکیل را در خصوص نقاط قوت و ضعف پرونده بپرسید سپس در صورت تمایل به ایشان وکالت در مراحل دادرسی دهید.

قاچاق کالا و ارز در قانون مجازات

یکی از مصادیق جرائم علیه نظام اقتصادی کشور، دخل و تصرف متقلبانه در سکه رایج داخلی یا خارجی به گونه ای است که شرایط مورد نظر قانونگذار محرز شده باشد. به طور کلی در سایه تأمین آسایش عمومی در یک جامعه، افراد آن در روابط متقابل از اعتماد و اطمینان بیشتری برخوردار شده و روابط با دیگران را فراهم می سازند. آسایش عمومی ایجاب می نماید که معاملات و خرید و فروش مسکوکات اعم از طلا و نقره و یا مسکوکات رایج دیگر از هر گونه تقلب و دستکاری و مخدوش شدن مصون بمانند. سکه به پولهایی اطلاق می شود که با عیار مخصوص و وزن معلوم از فلزات قیمتی مانند طلا یا نقره و یا فلزهای عادی نظیر مس یا برنج یا نیکل و یا مخلوطی از آنها به صورت آلیاژ ساخته می شود. امتیاز ضرب سکه به موجب قانون با خود دولت است و افراد عادی جامعه و یا مؤسسات خصوصی حق ضرب سکه را ندارند. در جمهوری اسلامی ایران حق امتیاز ضرب سکه به موجب قانون مسکوکات طلا مصوب سال 1337 فقط در انحصار دولت است که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد.

کلمه «قلب» یا «دل» که جمع آن قلوب است در کتب لغات به معنای مختلف آمده و بر اهل فن پوشیده نیست که این کلمه در ادبیات فارسی نیز به نام «صنعتی » اطلاق می شود که متداول ترین معنای آن همان مرکز دستگاه گردش خون در انسان و حیوان است که به شکل صنوبری در جانب چپ سینه بین ریتین قرار گرفته و مانند تلمبه برای رسانیدن خون به تمام بدن فعالیت می کند. در واقع، بر گردانیدن، وارد کردن، واژگون ساختن چیزی، از دیگر معانی این کلمه است و در زبان فارسی به معنای زر و سیم ناسره هم گفته می شود(2) و سکه، شیئی است که با آن پول فلزی ضرب کنند و پول فلزی، سکه خورده را گویند.

به این ترتیب می توان نتیجه گرفت که واژه «قلب» و «تقلب» همواره در برابر سکه واقعی و اصیل رایج داخلی و خارجی به کار رفته و شامل هر نوع شبیه سازی و یا مخدوش کردن آن می باشد.

از نظر سابقه تاریخی، قدمت جرم قلب سکه به زمانی بر می گردد که در معاملات و داد و ستدها، با توجه به مشکلات ناشی از بیع و معاوضه کالا به کالای مردم از سکه به عنوان پولی که دارای وزن و عیار مخصوص است، استفاده می کردند و تدریجا شبیه سازی از صورت ابتدایی و ناقص اولیه خود خارج شده و به صورت امروزی در آمده است. اگر در اوایل کار، این عمل فقط از عهده عده معدودی صنعتگر و کیمیاگر مرموز بر می آمد، در قرون اخیر با توسعه روزافزون علوم فیزیک و شیمی و فن ریخته گری و اختلاط و امتزاج فلزات، سکه سازان از چراغ علم و فن استفاده کرده و با مهارت بیشتری به شبیه سازی می پردازند.

گسترش فعالیت بزهکاران در زمینه قلب سکه به نحوی است که امروزه این جرم جنبه بین المللی پیدا کرده و پلیس بین المللی (اینترپول) به مبارزه جدی با آن پرداخته و باندهای بین المللی که در کشورهای مختلف جهان، فعالیت مجرمانه خود را توسعه داده و مبادرت به قلب سکه یا داخل نمودن آن به کشور و یا مخدوش کردن آن و یا ترویج این قبیل مسکوکات می نمایند را شدیدا مورد تعقیب و پیگیری قرار می دهد.

مجازات قاچاق کالا و ارز چیست؟

جرم سکه قلب قبلا در مواد 93 الی 96 قانون مجازات عمومی پیش بینی شده و در ماده 93 آن آمده بود: «هر کس شبیه هر نوع مسکوکات طلا یا نقره داخله یا خارجه از قبیل پهلوی، اشرفی، لیره، دلار و نظایر آن را که مورد معامله واقع می شود، بسازد یا عالما عامدا داخل مملکت نماید به حبس جنایی درجه یک از 3 تا 10 سال محکوم می شود. به همین ترتیب: «هرکس به قصد استفاده نامشروع به هر وسیله از قبیل تراشیدن، بریدن و نظایر آن از تعداد طلا یا نقره مسکوک داخله یا خارجه بکاهد و هرکس عالما عامدا در ترویج این قبیل مسکوکات شرکت کند یا آن را داخل مملکت نماید به حبس جنحه ای از یک تا سه سال و به جزای نقدی از 20 هزار ریال تا 200 هزار ریال محکوم می شود». و نهایتا اینکه: «هر کس شبیه مسکوکات رایج داخلی یا خارجی غیر از طلا و نقره را بسازد و یا عالما عامدا در ترویج آنها شرکت نماید یا عالما عامدا آن را داخل مملکت نماید به حبس جنحه ای از یک تا سه سال محکوم می شود».

قانونگذار در این مواد، قبلی جرائم مربوط به مسکوکات را به چهار قسم ذیل تقسیم کرده بود:

1- ساختن سکه قلب

2- مخدوش کردن مسکوک رایج داخلی و خارجی

3- ترویج سکه قلب

4- داخل کردن سکه قلب به کشور

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مقنن مواد قبلی را با جزئی تغییرات عبارتی بازنویسی کرده و آن را در مواد 16 الی 19 قانون تعزیرات مصوب 1362 گنجاند. این مقررات در قانون تعزیرات مصوب 1375 نه تنها مورد اصلاح واقع شد، بلکه ماده خاصی نیز به ضبط کلیه اموال تحصیل شده از طریق قلب سکه به نفع دولت اضافه شده است. در ماده 518 قانون مجازات اسلامی- تعزیرات مقرر شده:«هر کس شبیه هر نوع مسکوک طلا یا نقره داخلی یا خارجی از قبیل سکه بهار آزادی، سکه های حکومتهای قبلی ایران، لیره و نظایر آن را از پولها و ارزهای دیگر که مورد معامله واقع می شود، بسازد یا عالمه داخل کشور نماید یا مورد خرید و فروش قرار دهد یا ترویج سکه قلب نماید به حبس از یک تا ده سال محکوم می شود.»

مجازات کسانی که اقدام به ساخت مسکوک طلا یا نقره داخلی یا خارجی نموده و یا آن را وارد کشور کرده و یا مورد خرید و فروش قرار دهند و یا اقدام به رواج دادن آن کنند، حبس تعزیری از یک تا ده سال خواهد بود. ولی اگر همین اشخاص، شبیه مسکوکات رایج داخلی یا خارجی غیر از طلا و نقره را بسازند یا عالما عامدا آنها را داخل کشور کرده یا در ترویج آنها شرکت کنند یا مورد خرید و فروش قرار دهند به حبس از یک تا سه سال محکوم خواهند شد.

علت سختگیری قانونگذار در خصوص تفاوت میزان مجازات، نظر به نتایجی است که ارتکاب این قبیل اعمال از جهت اخلال در نظام اقتصادی کشور و امنیت معاملات و داد و ستد مردم فراهم می سازد. حال اگر اشخاصی به هر نحو اقدام به تراشیدن، بریدن، سوراخ کردن مسکوکات طلا یا نقره ایرانی یا خارجی نموده و از مقدار آن مسکوکات بکاهد یا در ترویج این قبیل مسکوکات، شرکت یا آن را داخل کشور نماید به حبس از یک تا سه سال محکوم خواهند شد.

معرفی وکیل قاچاق کالا و ارز در اصفهان

در ادامه لیستی از وکلای پایه یک دادگستری که سابقه وکالت و دفاع در دعاوی قاچاق کالا و ارز را داشته اند، آورده شده است. وکلای زیر ضمن تخصص در دعاوی قاچاق کالا و ارز، بهترین دفاعیات را در محکمه از حقوق شما خواهند نمود: