حجت اله کریمیان - وکیل پایه یک دادگستری

حجّت اله
کریمیان

حجّت اله
کریمیان

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای اصفهان
وکیل پایه یک دادگستری

مجتبی
محمدی

مجتبی
محمدی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای مرکز
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

راضـیه مصطفوی

قبول وکالت و مشاوره ترجیحاً در شیراز

راضـیه
مصطفوی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای شیراز
وکیل پایه یک دادگستری

ناصـر
همتی

ناصـر
همتی

وکیل دادگستری تبریز
عضو کانون وکلای دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری

محمـــد
همائی فر

محمـــد
همائی فر

وکیل دادگستری
عضو کانون وکلای خوزستان
وکیل پایه یک دادگستری

خالد
عزیزی

خالد
عزیزی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری

مسعود
سلطانی

مسعود
سلطانی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای خراسان
وکیل پایه یک دادگستری

بهشاد بهپوری

وکالت و مشاوره صرفاً در البرز و تهران

بهشاد
بهپوری

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای مرکز
وکیل پایه یک دادگستری

سیدحسن
موسوی

سیدحسن
موسوی

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
وکیل پایه یک دادگستری

مسعود
قـادری

مسعود
قـادری

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای اصفهان
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

مرضـیـه توانــگـر

قبول وکالت و مشاوره ترجیحاً در تهران

مـرضیـــه
تـوانـــگـر

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای تهران
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

معصــومه قِلـیــچ

قبول وکالت و مشاوره صرفا در استان یزد

معصـومه
قِلـیـــچ

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای یزد
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

ســـرور
ثانی نژاد

ســـرور
ثانی نژاد

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای تهران
×
نام وکیلشهرشماره همراهتلفن دفتروبسایت
حجت اله کریمیاناصفهان0913210017303132347458-59www.estifa.ir
مجتبی محمدیتهران0912609575009126095750mohammadilawyer.com
راضیه مصطفویشیراز0917702741907136287723ندارد
ناصر همتیتبریز0914234799404135556574ندارد
محمد همائی فراهواز0916313123006133333485ندارد
خالد عزیزیتهران0912025802409056290371ندارد
بهشاد بهپوریالبرز0912660409002634478639ندارد
مسعود سلطانیمشهد0915200776305138404116ندارد
سیدحسن موسوییزد0913258448709132584487ندارد
مسعود قادریاصفهان0913454519503132218793ندارد
معصومه قِلیچیزد0913452080003536228852ندارد
مرضیه توانگرتهران0912005422502188707695tavangarlawyer.com
سرور ثانی نژادتهران0912435741502122350512www.asalaw.co

بهترین وکیل توهین در اصفهان کیست؟

بهترین وکیل توهین در اصفهان کیست؟

مقدمه ای در خصوص توهین

در این مقاله سعی شده است تا توضیحاتی در خصوص توهین ارائه شود. در ابتدا به توهین در قانون مجازات اسلامی پرداخته شده و ارکان توهین اعم از رکن قانونی، رکن مادی و رکن معنوی بررسی شده است. در ادامه به مجازات توهین اشاره شده و در پاسخ به سوالات مکرر دوستان درباره بهترین وکیل توهین در اصفهان نیز در انتها سعی شده تا وکیل خوب توهین به شما معرفی شود.

ضمنا پیشنهاد می شود اگر دنبال بهترین وکیل توهین در اصفهان هستید، ابتدا به یکی از وکلای متخصص در دعاوی توهین وکالت در مطالعه پرونده دهید و پس از آن نظر وکیل را در خصوص نقاط قوت و ضعف پرونده بپرسید سپس در صورت تمایل به ایشان وکالت در مراحل دادرسی دهید.

توهین در قانون مجازات

جرم توهین یکی از جرایم علیه حیثیت معنوی اشخاص محسوب می شود، که در فصل پانزدهم قانون تعزیرات»، مصوب سال ۱۳۷۵، تحت عنوان «هتک حرمت اشخاص» و در فصل دوم همین قانون، تحت عنوان راهانت به مقدسات مذهبی…»، و نیز در قوانین و مواد متفرقه دیگر، مورد اشاره قرار گرفته است.

توهین از لحاظ لغت از ریشه «وهن» گرفته شده، و به معنی «سست کردن، ضعیف کردن و خوار و خفیف کردن» می باشد. در اصطلاح، این واژه به هر رفتاری (اعم از فعل، گفتار، اشاره یا نوشتار) دلالت دارد که بتواند به نحوی موجب وهن حیثیت کسی در نظر افراد متعارف و معمولی جامعه شود.

این عمل نه تنها از لحاظ حقوقی، بلکه از نظر اخلاقی و مذهبی نیز مذموم و ناپسند شمرده می شود. خداوند در قرآن کریم عمل عیب گویان هرزه زبان را تقبیح کرده، بدزبانی را مذمت فرموده و از مسخره کردن دیگران بازداشته، و حتی دشنام دادن به معبود کسانی را که غیر خدا را می خوانند منع فرموده است. حضرت علی (علیه السلام، هم اصحاب خود را که در جنگ صفین پیروان معاویه را دشنام میدادند، با ذکر این عبارت که من دوست ندارم شما اهل فحاشی باشید…»، از دشنام گویی بر حذر داشته است. در کتب فقهی نیز کسانی که الفاظ تحقیر آمیزی را نسبت به دیگران به کار می برند، که به حد قذف نمی رسد، مستحق تعزیر دانسته شده اند.

جرم توهین، که متاسفانه به دلیل ضعیف شدن بنیان های اخلاقی و پایین بودن آستانه تحمل مردم، وقوع آن در کشورمان روبه تزاید است. از اقسامی برخوردار می باشد. توهین ساده عبارت از توهین و اهانتی است که علی رغم دارا بودن وصف مجرمانه، از هیچ کیفیت مشدده ای برخوردار نیست. لیکن، گاه مجازات جرم توهین، به دلیل وجود کیفیات مشدده، تشدید می شود. در گفتارهای بعدی این مبحث ابتدا به بررسی توهین ساده و پس از آن به توهین های برخوردار از کیفیت مشدده می پردازیم.

مجازات توهین چیست؟

ماده ۶۰۹ «قانون تعزیرات»، مصوب سال ۱۳۷۵، جانشین ماده ۸۷ قانون تعزیرات»، ۲ مصوب سال ۱۳۶۲ می باشد، که خود جایگزین ماده ۱۶۲ «قانون مجازات عمومی» سابق شده بود. ماده ۶۰۹ اشعار می دارد:

«هرکس با توجه به سمت لبه یکی از روسای سه قوه با معاونان رئیس جمهور با وزرا با یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی یا نمایندگان مجلس خبرگان یا اعضای شورای نگهبان با قضات یا اعضای دیوان محاسبات یا کارکنان وزارتخانه ها و مؤسسات و شرکت های دولتی و شهرداری ها در حال انجام وظیفه یا به سبب آن توهین نماید به سه تا شش ماه حبس و یا تا ۷۴ ضربه شلاق و یا پنجاه هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی محکوم می شود.»

اشخاص مورد حمایت در این ماده کارکنان دولت می باشند و نه سایر اشخاص، هرچند که نوع رابطه استخدامی آنها با دولت (رسمی، پیمانی و غیره) مهم نیست، لیکن «… اهانت و فحاشی نسبت به کارشناس [تنها به عنوان یک فرد قابل تعقیب است. همین طور، کارکنان کمیته امداد امام خمینی مأمور دولت نمی باشند و توهین به آنان مشمول ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ می باشد. به علاوه، اشخاص مورد حمایت در ماده به قید حصر معین شده اند.

بنابراین، نمی توان اشخاص دیگری چون اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام یا شورای امنیت ملی یا دیگر نهادهایی را که از جمله وزارتخانه ها، مؤسسات، شرکتهای دولتی و شهرداری ها، یا سایر نهادهای مذکور در قانون نباشند، تحت شمول ماده قرار داد.

لازم به ذکر است که در زمان حکومت قانون تعزیرات»، مصوب سال ۱۳۶۲، اداره حقوقی قوه قضائیه طی یک نظریه مشورتی هرچند که اعضای شوراهای اسلامی را، «با توجه به شرایط انتخاب و وظایف آنها، از جمله مسئولین اجرایی محسوب نکرده بود، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای امنیت ملی را مشمول ماده می دانست.

شاید دلیل این امر آن باشد که ماده مذکور به شکلی عام نوشته شده و به طور کلی به مسئولین قضایی با اجرایی) اشاره می کرد. لیکن، در حال حاضر نمی توان ماده ۶۰۹ را به کارکنانی که در متن ماده مورد تصریح قرار نگرفته اند تسری داد.

رویه قضایی ایران محدودیت دیگری را نیز برای افراد مشمول ماده تعیین کرده و آن این است که این افراد باید متصدی اعمال حاکمیتی دولت باشند و نه أعمال تصدی آن. منظور از اعمال حاکمیتی أعمالی هستند که دولت از حیث برخورداری از قدرت عمومی و در راستای اعمال قدرت مزبور انجام می دهد، مثل أعمال انتظامی و قضایی و نظایر آنها.

لیکن عمل تصدی عملی است که دولت، نه از حیث اعمال قدرت عمومی، بلکه به مانند سایر اشخاص انجام می دهد، مثل بانکداری با اشتغال به سایر فعالیت های تجاری و اقتصادی. بدین ترتیب، «چون… افسران شهربانی و پاسبانها، اگر با عمل خلاف انتظامات تصادف نمایند، تا زمانی که ملبس به لباس رسمی خدمتند مکلف به جلوگیری می باشند، بنابراین توهین و ضرب نسبت به آنها به سبب و حین انجام وظیفه خواهد بود.

همین طور، «سرباز وظیفه، از جهت اهانت، مأمور دولت محسوب می گردد و اهانت به وی حین انجام وظیفه غیرقابل گذشت است»؛ و نیز «چون نظم اتاق و ترتیب ورود و خروج اشخاص خارج به امر رئیس دادگاه محول به پیشخدمت است، بنابراین توهین به پیشخدمت اتاق دادگاه در حین انجام وظیفه توهین به مأمور دولت است»؛ و نیز «جلوگیری از وقوع نزاع بین سربازان وظیفه از وظایف دژبان است. بنابراین، توهین و ضرب به چنین دژبانی ایراد ضرب و توهین به مأمور دولت حین انجام وظیفه محسوب می شود.

همین طور، … اگر مثلا در موقع تخلیه دکان از طرف مأمور اجرا کسی با مأمور مزبور مقاومت و به طور تجڑی اقداماتی نسبت به او نماید، مورد مشمول مادتین ۱۶۰ و ۱۶۲ قانون مزبور به ترتیب، راجع به تمرد نسبت به مأمور دولت و توهین به وی خواهد بود. از سوی دیگر، د… آب باز کردن باغبان برای باغ دولتی عمل حاکمیت به شمار نمی رود بلکه عمل تصدی محسوب است و مقاومت و تمرد نسبت به مأمور دولتی و یا توهین به مستخدم دولت حین انجام این نحو عمل یا به سبب آن، با دو ماده مزبور یعنی مواد ۱۶۰ و ۱۶۲ قانون مجازات عمومی سابق، راجع به تمزد و توهین به مأمور دولت حین انجام وظیفه یا به سبب آن انطباق ندارد.»

اداره حقوقی قوه قضائیه نیز، طی یک نظریه مشورتی، اعلام کرده است، چون هر کارمند دولت مسئول انجام وظیفه ای است و با این اعتبار مسئول شناخته می شود و ماده ۸۷ قانون تعزیرات [۶۰۹ فعلی مرزی برای مشمولین ماده مذکور تعیین نکرده است و هر کارمند و مسئولی باید در پرتو حمایت قانونی بگیرد، علیهذا مسئولین اجرایی که وظیفه آنان در ارتباط با اعمال حاکمیت است مشمول ماده مذکور می باشند. همین اداره در نظریه مشورتی دیگری نیز بر حمایت ماده ۶۰۹ از متصدیان اعمال حاکمیتی دولت تأکید کرده است.

معرفی وکیل توهین در اصفهان

در ادامه لیستی از وکلای پایه یک دادگستری که سابقه وکالت و دفاع در دعاوی توهین را داشته اند، آورده شده است. وکلای زیر ضمن تخصص در دعاوی توهین، بهترین دفاعیات را در محکمه از حقوق شما خواهند نمود: